Nowoczesna strona internetowa jest nieodzownym elementem i wizytówką firmy. Klienci często oceniają firmę po jej ,,okładce” czyli stronie www. Warto więc zadbać o dobre pierwsze wrażenie ;) Zarówno trendy, jak i oczekiwania użytkowników dotyczące projektowania stron www nieprzerwanie się zmieniają. To co jeszcze kilka lat temu było wyśmienitym i innowacyjnym rozwiązaniem – dziś może być już zdecydowanie nieaktualne.

Rok 2017 był bogaty w internetowe rewolucje… Jak co roku pojawiły się nowe, ciekawe założenia, które miejmy nadzieję znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Niektóre założenia z poprzednich lat nie są już tylko modnym dodatkiem do strony, ale stały się rynkowym standardem. Mianowicie mowa tutaj o stronach responsywnych. Zaskakujący rozwój technologii przyczynił się do tego,iż większość spraw załatwiamy poprzez kliknięcie jednym palcem na naszym smartfonie. Większość sklepów internetowych czy stron www już od dłuższego czasu jest dostosowana tak, aby w łatwy i prosty sposób odnaleźć to czego potrzebujemy bez konieczności używania laptopa, czy innego urządzenia mobilnego. Twoja strona w dalszym ciągu nie jest responsywna? – powinieneś już dziś zastanowić się nad dopasowaniem jej do urządzeń mobilnych ;)

2018 roku zdecydowanym trendem będą strony o śmiałych, żywych, niezwykle nietypowych kolorach i kombinacjach. Do tej pory wiele firm przedstawiało swój wizerunek w bezpiecznych, stonowanych barwach, które nie przykuwały zbytnio uwagi. Obecnie coraz więcej jest w sieci żywych, odważnych kolorów. Jest to z pewnością czas rewolucyjnych zmian kolorystycznych – im więcej nasycenia i przepychu, tym lepiej. Jednak należy pamiętać, że grono naszych klientów i odwiedzających jest różna. Dla jednych żywa kombinacja będzie wybitna i idealna,a dla drugich krzykliwa i przytłaczająca. Warto znać preferencje swoich odwiedzających ;)

Ostatnio można zaobserwować rezygnację ze statycznych grafik na rzecz zaawansowanych animacji. Z pewnością zauważyć można, iż zdecydowanie nowym trendem są ruchome, panoramiczne zdjęcia – zastępujące częściowo już popularne GIFy.

Split Screen Layout czyli nic innego jak wyraźny podział strony na części np. zmianą kolorystyki tła możemy wyróżnić poszczególne części. Obszary w ten sposób kontrastują się – w ten sposób użytkownik w łatwiejszy sposób może podjąć decyzję jaką treść chce ujrzeć.

Częściowa rezygnacja ze zdjęć stockowych – nic w tym dziwnego! Chcesz mieć piękne, oryginalne zdjęcie? Zleć do zrobienia profesjonaliście zdjęcia swojego towaru – piękna, oryginalna ekspozycja z pewnością przykuje oko niejednego użytkownika ;)

Dolne menu – nie jest zaskakujące już dla nikogo to, iż urządzenia mobilne prześcignęły już komputery. Ich globalny udział na rynku wciąż zdecydowanie rośnie. Większość osób trzyma telefon z kciukiem położonym blisko dolnej części telefonu dlatego niektóre aplikacje umieszczają już najważniejsze przyciski czy nawigacje właśnie w tym miejscu. Programiści zaczynają projektować pod kątem nowości technologicznych, porzucającym przy tym wcześniejsze standardy czy trendy. Projektowanie aplikacji mobilnych jest dziś niezbędną inspiracją dla nowoczesnego projektowania stron www.

Powiadomienia na stronach www – coraz więcej stron www korzysta z tego rodzaju komunikatów, aby otrzymywać powiadomienia o najświeższych aktualizacjach należy wyrazić zgodę na ich otrzymywanie. Rok 2018 przyniesie wiele efektywnych rozwiązań w tym temacie.

Warto pamiętać także o szybkości ładowania strony. Spędzamy coraz więcej czasu w Internecie, a co się z tym wiąże mamy coraz większe wymagania z nim związane. Strony www zbyt wolno się ładują? Nie możesz na to pozwolić aby nie stracić potencjalnego klienta ;)

Jak wiemy nieaktualna i przestarzała strona www nie sprzyja dobremu wizerunkowi firmy… Nie czekaj, nie odkładaj na później – weź sprawy w swoje ręce… i odśwież swoją stronę www już dziś ;) Doradzimy i zaproponujemy odpowiednie rozwiązania!