Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 roku. RODO będzie bezpośrednio obowiązywać, będzie bezpośrednio stosowane i bezpośrednio skuteczne. Przepisy będą dotyczyć wszystkich podmiotów, które przetwarzają dane osobowe na terenie UE. RODO zatem dotyczy wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w UE. Zmiany wynikające z rozporządzenia dotyczą między innymi strony i sklepu internetowego. Zgodnie z tymi przepisami jesteś zobowiązany do przestrzegania zasad ochrony i bezpieczeństwa danych swoich Klientów.

Rozwiązaniem spełniającym wymagania oraz zapewniającym bezpieczeństwo danych osobowych Twojej witryny jest Certyfikat SSL. Szyfruje on dane przesyłane drogą elektroniczną gwarantującym przy tym zachowanie poufności transakcji zawartych przez stronę www. Certyfikat, poza korzyściami takimi jak szyfrowanie danych, czy poczucie bezpieczeństwa niesie za sobą także inne dodatkowe profity – wiarygodność, prestiż i rozpoznawalność marki. Zakupując i instalując Certyfikat dajesz gwarancje bezpieczeństwa swoich Klientów oraz pokazujesz im, że ich dane są dla Ciebie bardzo ważne.

Z posiadania Certyfikatu SSL płynie wiele korzyści m.in:

  • Spełnienie wymogów prawnych wynikających z rozporządzenia
  • Lepsze pozycjonowanie w Google
  • Posiadanie bezpiecznej kłódki przy adresie
  • Zwiększone zaufanie wśród Klientów
  • Podkreślenie rzetelności i uczciwości właściciela witryny

Przeglądarka Chrome już od 2017 roku oznacza strony, nie posiadające Certyfikatu jako niezabezpieczone i niebezpieczne. Kolejne przeglądarki m.in Mozilla także podjęły działania ograniczające wyświetlanie stron niezabezpieczonych. Nie dopuść do sytuacji, w której Twoja witryna internetowa mogłaby być nie wyświetlana przez wyszukiwarki.

Zajmujemy się kompleksowo zakupem, wdrożeniem i instalacją Certyfikatu SSL.

Nie pozwól na to, aby Twoi Klienci byli narażeni na niebezpieczeństwo. Chroń ich dane poprzez zakup Certyfikatu SSL!