nowy czynnik rankingowy google internet plus czestochowa facebook

Nastały czasy, w których znaczna część społeczeństwa posługuje się smartfonami, używając telefonów nie tylko do rozmów – jak to było jeszcze kilka lat temu – ale też do surfowania po internecie, co staje się coraz bardziej powszechne, zważywszy na ogromną wygodę i możliwości, jakie dają nam obecnie tzw. komórki. Nowoczesna technologia umożliwia zrobienie zakupów przez internet, zamówienie jedzenia, czy wykonanie przelewu bankowego.

Jak wynika z ostatnich raportów Google, liczba wyszukiwań na urządzeniach mobilnych znacząco przewyższyła już liczbę zapytań na komputerach, co jest przełomem zwiastującym dalsze, niewątpliwie wielkie zmiany w sieci Internet. Nietrudno zauważyć rosnącą popularność smartfonów i pewnym jest, że to jeszcze nie koniec zmian.

W związku z coraz większą popularnością telefonów, dnia 10 stycznia 2017 roku Google wprowadził nowy czynnik rankingowy, mogący wiele zmienić w pozycjonowaniu naszej witryny. Ucierpią na tym zwłaszcza serwisy wyświetlające pełnoekranowe, inwazyjne reklamy utrudniające swobodne przeglądanie treści serwisu na urządzeniach mobilnych, gdyż nowy czynnik będzie obniżał ich pozycje w mobilnych wynikach wyszukiwania. Warto już teraz zastanowić się nad dopracowaniem własnej strony internetowej i dostosowaniem jej do nowych kryteriów, jeśli chcemy, by użytkownicy telefonów bez przeszkód trafili na naszą witrynę. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to ostatni moment na wprowadzenie odpowiednich zmian.

To nie wszystko – planowane są dalsze reformy. Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Google, rozpoczęto prace nad zupełnie nowym systemem indeksowania stron, który będzie miał ogromny wpływ na przyszłe wyniki wyszukiwania. Dla wygody użytkowników urządzeń mobilnych to właśnie treści znalezione na mobilnej wersji strony będą brane pod uwagę w pierwszej kolejności, zawartość witryny prezentowaną użytkownikom komputerów typu desktop spychając na drugi plan. Oznacza to, że jeśli wersja mobilna posiadała będzie okrojone treści, to właśnie one zostaną odczytane i zaindeksowane i będzie miało bezpośredni wpływ na wszystkie wyniki wyszukiwania, niezależnie od użytego urządzenia.

 

nowy czynnik rankingowy google internet plus czestochowa facebook

 

Choć do wprowadzenia nowego systemu indeksowania stron zostało jeszcze trochę czasu, już dziś powinniśmy zastanowić się nad ulepszeniem naszej strony internetowej pod kątem urządzeń mobilnych. Dobrym, o ile nie najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie wersji responsywnej, dopasowującej się do wyświetlającego ją urządzenia. Nie czekaj – zadzwoń! Mamy doświadczenie w wykonywaniu mobilnych stron www, z chęcią pomożemy ulepszyć twoją witrynę.