Czy wiecie już, co umożliwia najlepszy transfer plików o dużym rozmiarze? Podpowiemy od razu, że nie chodzi o wykorzystanie urządzeń przenośnych, takich jak na przykład standardowy pendrive. Ponadto mieliście styczność niejednokrotnie z sytuacją, w której skrzynka pocztowa nie pozwoliła Wam przesłania wiadomości z bardzo dużymi załącznikami o dużej pojemności. Na pewno jakimś rozwiązaniem jest podzielenie jednego e-maila na dwadzieścia, jednak dla odbiorcy może być to niewygodne i utrudni mu właściwy odbiór przekazanej wiadomości.

Oszczędźcie swoje skrzynki mailowe oraz skrzynki swoich klientów, duże pliki warto przesyłać przez portale stworzone do transferowania plików o dużej pojemności, ułatwi Wam to pracę i nie będzie obciążające dla serwera pocztowego!

Istnieje na szczęście sposób, aby poradzić sobie z potrzebą przesłania ogromnych plików. Czytajcie dalej, a odsłonimy przed Wami tę metodę!

 

WeTransfer i rozwiązania alternatywne

Przyjmijmy, że chcemy wysłać znajomemu, bądź klientowi biznesowemu plik wideo o rozmiarze 500 MB lub nawet większym. Z pomocą przychodzą takie serwisy, jak: WeTransfer, Smash lub Firefox Send. Oczywiście istnieje więcej podobnych serwisów, jednak na potrzeby tego artykułu, wybraliśmy trzy, które naszym zdaniem są najpopularniejsze i każdy poradzi sobie z ich czytelną, a jakże prostą obsługą.

Wspólnym aspektem wszystkich serwisów do przesyłania dużych danych jest to, że umożliwiają one upload pliku lub plików o dużych rozmiarach, a następnie udostępnienie linku, z którego możliwe jest jego pobranie. Przechowywanie plików jest ograniczone czasowo, zazwyczaj do kilku dni, po czym link staje się nieaktywny.

Specyfikacja serwisów oferujących transfer plików

https://wetransfer.com/ — obecnie chyba najpopularniejszy portal, który umożliwia przesłanie jednego, bądź wielu plików o łącznym rozmiarze 2 GB. Pliki przechowywane są do okresu jednego tygodnia. WeTransfer oferuje również opcję premiowaną, która nie tylko pozwala na wysyłanie jeszcze większej ilości plików, ale również zwiększenie okresu ważności linku do pobrania oraz opcję zabezpieczenia linku dodatkowym hasłem.

https://fromsmash.com/ — zaletą Smash’a jest to, że pozwala na przesyłanie plików każdej wielkości za darmo. Ponadto, link do plików dostępny jest 14 dni, co jest okresem bardzo długim. Dodatkowym atutem wersji darmowej jest możliwość zabezpieczenia hasłem.

https://send.firefox.com/ — ostatnim serwisem o podobnej funkcjonalności, jaki zamierzamy Wam polecić jest Firefox Send. Oferuje on przesyłanie plików o rozmiarze do 1 GB w wersji darmowej oraz do 2,5 GB po zalogowaniu się do konta. Na szczególną uwagę tej opcji zasługuje zaawansowany system szyfrowania danych, co dodatkowo zabezpiecza pliki.