Internet na dobre zakorzenił się we współczesnym świecie. Dla większości osób jest to główne źródło informacji oraz narzędzie pracy. Dlatego też posiadanie firmowej strony internetowej stało się wręcz koniecznością. Postęp technologiczny wymusza wprowadzanie nowych rozwiązań w tworzeniu www, a wygląd i funkcjonalność strony wpływa w ogromnym stopniu na budowanie wizerunku i komunikację z klientami.

Regularne odświeżanie i modernizowanie stron internetowych – tak, aby nadążały one za najnowszymi trendami – to dziś obowiązek każdego świadomego posiadacza www. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stale śledzimy wszelkie nowinki i najlepsze rozwiązania stosujemy przy tworzeniu stron internetowych naszych klientów.

Rok 2015 w dużej mierze kontynuować będzie trendy zapoczątkowane w roku ubiegłym, a kilka z nich stanie się już standardem.

Responsive or Go Home

w tak dobitny sposób WordPress mówi, że dziś responsywność to konieczność. Coraz częściej korzystamy z tabletów i smartfonów do przeglądania stron internetowych, a dopasowanie wyglądu www do ekranów urządzeń mobilnych korzystnie wpływa na komfort ich użytkowania.
2015 rok to więc najlepszy czas na przebudowanie tych stron, które jeszcze nie zostały przystosowane do tabletów i smartfonów. W przypadku tworzenia nowych stron responsywność jest już dobrą regułą.

Ewolucja Flat Design do Material Design

Nadal króluje minimalistyczna grafika, w której najważniejsza jest czytelność i lekkość – szczególnie przy przeglądaniu Internetu na urządzeniach mobilnych. Jednak „płaskie” strony zmieniają się w „prawie płaskie”, gdzie grafika wzbogacona jest o delikatne gradienty, nakładanie warstw i animacje. Widoczny jest także trend do używania ograniczonej palety kolorów.

Background

Coraz częściej wykorzystywane są najwyższej jakości zdjęcia, które od pierwszego spojrzenia na stronę internetową wpływają na jej odbiór, tworząc klimat, wyraźnie odczuwalny przez użytkownika. Odpowiednio dobrane fotografie, pasujące do kolorystyki strony, znakomicie tworzą tło tekstów oraz ghost icons.

Ghost icons

czyli delikatne ikony. Przyciski są przezroczyste, zwykle jest to tylko cienki obrys, bez wypełnienia. Świetnie współgrają z opisanymi wyżej zdjęciami. Ich główną zaletą jest duża wygoda użytkowania.

Grafika zamiast tekstu

Kultura obrazkowa, w której żyjemy, od dawna wpływa na wypieranie treści opisowej różnego rodzaju grafikami i wykresami. To one przyciągają nasz wzrok podczas czytania gazet czy przeglądania stron internetowych, za to teksty wymagają większego skupienia, uwagi. Dlatego też zauważalna jest stała tendencja w ograniczaniu tekstów i ilości informacji, a wprowadzanie w ich miejsce infografiki. Kwintesencja informacji wpływa na funkcjonalność strony i wygodę korzystania.

Przewijanie lepsze od klikania

Parallax scrolling od pewnego czasu zatacza coraz szersze kręgi, dając przy tym możliwość wprowadzania ciekawych animacji i nowych rozwiązań łączenia warstw. Na popularność tego rodzaju nawigacji wpływa wzrost powszechności tabletów i smartfonów, gdzie przewijanie jest znacznie wygodniejsze od klikania.

Zapraszamy do współpracy – Rafał Pośpiech
biuro@iplus.com.pl
Internet Plus s.c. Strony Internetowe Częstochowa