bannery dla szkół_FB

Branża internetowa ewoluuje bardzo dynamicznie. Wprowadzane są nowe idee, które idą w parze z oczekiwaniami zarówno rodziców jak i uczniów. Powstają nowe technologie takie jak dzienniki elektroniczne, portale społecznościowe czy wycieczki wirtualne. Strona internetowa szkoły staje się fantastycznym nośnikiem informacji pomiędzy nauczycielami, uczniami a rodzicami. Rok szkolny dopiero się rozpoczął, a tegoroczne trendy  są takimi, które będą kształtowały stronę szkoły przez kilka następnych lat. W artykule znajdziecie Państwo zebranych kilka najnowszych i najważniejszych kierunków w projektowaniu stron dla szkół.


PO CO SZKOLE DOBRA STRONA INTERNETOWA?

Szkoła, podobnie jak każda firma, musi walczyć o swoich klientów. W przypadku placówek oświatowych klientami są oczywiście rodzice. To oni decydują, do jakiej szkoły poślą swoje dzieci. Chcą zatem mieć pewność, że szkoła, jaka wybiorą, będzie jedną z lepszych. Najczęściej informacji na jej temat szukają w internecie. To w tym momencie rodzice przeprowadzają selekcję pomiędzy placówkami oświaty i wyrabiają sobie o nich opinię. Już na tym etapie rodzice dokonują wyboru. Jest to pierwszy kontakt rodzica ze szkołą. Im lepsza strona internetowa, im lepiej zarządzana, im więcej na niej informacji, tym większe prawdopodobieństwo, że rodzic wybierze dla swojego dziecka właśnie tę rzetelną szkołę, bo najważniejsza dla rodzica będzie komunikacja pomiędzy nim a szkołą. Dodatkowym atutem, poszerzającym zadania strony, będzie stworzenie listy mailingowej, umożliwiającej przekazywanie ważnych informacji rodzicowi, bez zbędnego wzywania go do placówki.  Co więc będzie dla szkoły najlepszą wizytówką, jak nie przejrzysta strona internetowa z zawartymi w niej najważniejszymi informacjami?

NOWOCZESNY PROJEKT GRAFICZNY

Korzystanie z dużych, wysokiej jakości fotografii zagościło jako główny punkt, budujący stronę.  Fotografia to medium, które w efektowny sposób daje przekaz profilu szkoły. Przejrzysty wygląd, oparty na kilku kolorach, buduje jej pozytywny odbiór i wpływa bezpośrednio na zapewnienie projektowi spójności. Przeważnie jest to część slidera, który jest wspaniałym narzędziem informującym o aktualnych wydarzeniach szkolnych. Ciekawe zdjęcia czy elementy graficzne pomagające znaleźć najważniejsze informacje to ważne uzupełnienia projektu graficznego.

sokrates

PRZYJAZNA NAWIGACJA

Jak mawiał Leonardo da Vinci – „Prostota jest szczytem wyrafinowania”. Z internetu zaczynają powoli znikać toporne, ciężkie, niefunkcjonalne projekty na rzecz jasnych i przejrzystych, przyjaznych w obsłudze projektów. Dobrze zaprojektowana strona to taka, w której użytkownik działa intuicyjnie i szybko znajduje szukane przez siebie informacje. Wszystkie funkcje, które wprowadzały chaos i w gruncie rzeczy do niczego nie służyły, są eliminowane. Pozostają najważniejsze informacje, po które użytkownik chce sięgnąć. „Strefa Ucznia”, „Strefa Rodzica” i „Strefa Nauczyciela” pozwala podzielić treści zamieszczone na stronie na tematy poświęcone poszczególnym grupom użytkowników.

lingwistyczne

PANEL DO ZARZĄDZANIA Z PODZIAŁEM ADMINISTRACYJNYM

Obecnie najnowszymi standardami są HTML5 i CSS3, które ułatwiają tworzenie lepszych i bardziej nowoczesnych aplikacji internetowych. Praca programisty obejmuje stworzenie szablonu xHTML/CSS wraz z panelem do zarządzania wybranymi podstronami. Umożliwia podzielenie dostępu do poszczególnych zakładek – na przykład część dla nauczycieli, część dla uczniów, część dla rodziców, część dla samorządu szkolnego. System CMS ma także za zadanie edukować administratorów, w jaki sposób zarządzać prawidłowo stroną placówki. Jego głównym celem jest kształtowanie treści i sposób ich prezentacji w witrynie.

RESPONSYWNOŚĆ

To nic innego jak dopasowanie witryny do rozmiaru okna przeglądarki i funkcjonalności witryny. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników przeglądających strony w różnych urządzeniach mobilnych, takich jak telefon komórkowy czy tablet, zaszła potrzeba przerabiania bądź tworzenia stron od nowa.

gimnazjum5

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Portale społecznościowe ciągle są na topie. Każdego dnia tysiące użytkowników korzystają i budują dzięki nim sieci znajomości. Jest to świetny rodzaj promocji witryn i możliwość budowania relacji pomiędzy uczniami oraz pomiędzy uczniami a nauczycielami. Jednak aby social media były skuteczne, warto zintegrować je i umieścić odnośniki na stronie głównej. Warto także zadbać o korespondencję kolorystyczną strony FanPage z szatą graficzną  witryny.

MODUŁ AKTUALNOŚCI, GALERIA, WYCIECZKI WIRTUALNE

Dzięki modułowi aktualności rodzic szybko dowie się co dzieje się w szkole, jakie są zaplanowane najbliższe wydarzenia w życiu szkoły. Będzie miał wgląd w galerię szkoły, a dzięki możliwości wstawienia na stronę wycieczki wirtualnej, bez wychodzenia z domu będzie mógł poznać środowisko szkolne, do którego zamierza wysłać swoje dziecko.

sp13

INTEGRACJA Z E-DZIENNIKAMI

CMS umożliwia nie tylko publikacje treści na stronie szkoły, ale także pozwala w szybki sposób komunikować się z uczniami i rodzicami. Bez konieczności otwierania kolejnych okien przeglądarki można zalogować się do dziennika elektronicznego, dzięki któremu zarówno rodzic jak i uczeń jest na bieżąco ze swoimi stopniami.

CZAS NA NOWĄ STRONĘ EDUKACJI!

Możemy też zaoferować Państwu rewitalizację lub zrobienie nowego logo, hosting czy reklamę tramwajową ogłaszającą nabór do szkół.