Zarówno w modzie, jak i w realizacji stron, czy też sklepów www trendy zmieniają się co roku. Wraz z końcem 2018 roku warto pomyśleć, zastanowić się nad nowymi rozwiązaniami, które będą obowiązywać w 2019 roku.

Każdy podąża za obowiązującymi trendami – poszukuje tego co jest modne i popularne. Co roku eksperci zastanawiają się co przyniosą kolejne miesiące – co ewoluuje, a co całkowicie podąży w innym kierunku. Zarówno trendy, jak i oczekiwania użytkowników dotyczące projektowania stron www wciąż nieprzerwanie się zmieniają. To co jeszcze kilka lat temu było wyśmienitym i innowacyjnym rozwiązaniem – dziś może być już zdecydowanie nieaktualne.

Poprzednie lata przyniosły wiele doskonałych rozwiązań, które stały się obecnie rynkowym standardem. Ciągły rozwój technologii przyczynił się do tego,iż większość spraw załatwiamy poprzez kliknięcie jednym palcem na naszym smartfonie. Większość sklepów internetowych czy stron www już od dłuższego czasu jest dostosowana tak, aby w łatwy i prosty sposób odnaleźć to czego potrzebujemy bez konieczności używania laptopa, czy innego urządzenia mobilnego. Twoja strona w dalszym ciągu nie jest responsywna? – powinieneś już dziś zastanowić się nad dopasowaniem jej do urządzeń mobilnych ;) Już ponad 70% Polaków korzysta ze smartfona, a 24% polaków robi zakupy przez sklep www.

Na pewno w 2019 roku do łask wracają gradienty, z którymi bezpośrednio wiążą się połączenia barw wykorzystywane w projektowaniu. Tak samo jak w 2018 roku dominować będą śmiałe, żywe, niezwykle nietypowe kolory i kombinacje. Jest to z pewnością czas rewolucyjnych zmian kolorystycznych – im więcej nasycenia i przepychu, tym lepiej. Coraz bardziej popularne w świecie internetu stają się odręczne rysunki, grafiki izometryczne, komiksowe obrazki, czy też prace wektorowe. Pozwalają one z pewnością nadać nowy wymiar wizerunku. Im bardziej oryginalne tym lepiej – pozwolą wyróżnić się marce podkreślając przy tym jej indywidualny charakter.

Gify czyli małe animacje, które robią dużą różnicę. Można zaobserwować rezygnację ze statycznych grafik na rzecz animacji. Animacje są świetnym sposobem na wyrażenie opinii, zdania czy też na zażartowanie.
Częściowa rezygnacja ze zdjęć stockowych – nic w tym dziwnego! Chcesz mieć piękne, oryginalne zdjęcie? Zleć do zrobienia profesjonaliście zdjęcia swojego towaru – piękna, oryginalna ekspozycja z pewnością przykuje oko niejednego użytkownika ;) Minimalizm – umiejętne operowanie krojami fontów i odstępami pomiędzy elementami.

Certyfikat SSL – postaw na bezpieczeństwo. W celu wzmocnienia bezpieczeństwa i zaufania Klientów podczas odwiedzania witryny czy robienia zakupów w internecie.Zakupując i instalując Certyfikat dajesz gwarancje bezpieczeństwa swoich Klientów oraz pokazujesz im, że ich dane są dla Ciebie bardzo ważne.

Z posiadania Certyfikatu SSL płynie wiele korzyści m.in: spełnienie wymogów prawnych wynikających z rozporządzenia, lepsze pozycjonowanie w Google, posiadanie bezpiecznej kłódki przy adresie, zwiększone zaufanie wśród Klientów, podkreślenie rzetelności i uczciwości właściciela witryny.

Storytelling –  wiarygodność i zaufanie ze strony potencjalnych Klientów. Historia z pewnością pomoże zaprezentować Twoją firmę – podkreśl skromne początki, pokazuj swoją pasję i rozwiązuj problemy.

Tak samo jak w ubiegłym roku obowiązywać dalej będzie Split Screen Layout – wyraźny podział strony na części np. zmianą kolorystyki tła możemy wyróżnić poszczególne części, tak aby użytkownik w łatwiejszy sposób mógł podjąć decyzję jaką treść chce ujrzeć.

Sztuczna inteligencja czyli tzw. Chatboty – to one z pewnością staną się nowym trendem w 2019 roku. Odpowiadają na zapytania Klientów dotyczące produktów, ich zastosowań.

Pliki Video – zastosowanie video jest coraz to większe przez co są one coraz częściej stosowane na stronach www.
Zgodnie z danymi ze strony youtube użytkownicy dziennie przeglądają prawie 500 mln godzin wideo.

Rok 2019 będzie bogaty w internetowe rewolucje… miejmy nadzieję, że nowe, ciekawe założenia znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Jeśli dalej masz jakieś wątpliwości – nie zwlekaj i skontaktuj się z nami ! Doradzimy i zaproponujemy odpowiednie rozwiązania dla Twojego wizerunku w sieci!