Tworząc witrynę internetową, tudzież otwierając sklep internetowy, warto wybrać system, który będzie nie tylko funkcjonalny i przyjazny w obsłudze, ale również popularny.

Zgodnie z badaniami technologii internetowych, przeprowadzonych przez W3Techs w roku 2018, aż 30% wszystkich stron internetowych świata funkcjonuje na WordPressie. Liczba ta sukcesywnie rośnie z roku na roku, ze względu na łatwość jego obsługi oraz spore grono programistów, którzy stale usprawniają cały system. Sytuacja Prestashop jest podobna, gdyż coraz więcej sklepów internetowych powstaje z jego użyciem.

Oczywiście wszystko, co istnieje, podlega procesowi starzenia się, jednak w odróżnieniu od ludzi, systemy informatyczne pozostają stale na czasie, dzięki aktualizacjom.

Nie ryzykuj, zaktualizuj!

Popularność systemów informatycznych powiązana jest często ze sporą społecznością amatorów kodowania i hakerów, którzy przyczyniają się do ich usprawniania, lecz również wyszukują luk w kodzie i starają się złamać kolejne warstwy zabezpieczeń.

Zespół WordPressa dba stale, by wszelkie luki zostały, jak najszybciej uzupełnione, czyniąc korzystanie z systemu bezpieczniejszym.

Jeżeli aktualizacja nie zostanie przeprowadzona, gdy tylko jest to możliwe, oznacza to, że dobrowolnie pozostawiamy otwarte drzwi dla hakerów czy złodziei danych, którzy tylko czekają na taką okazję, aby wykraść dane. Wycieki danych użytkowników czy utrata wartościowych treści na stronie powiązana jest bardzo często z utratą wizerunku firmy, dlatego jak najszybciej powinniśmy aktualizować systemy, z których korzystamy.

Warto wspomnieć, że nie tylko same systemy, ale również wtyczki i style, które mamy dodane do samego systemu mogą być narażone na ataki. Zawsze należy instalować tylko rozszerzenia ze sprawdzonych źródeł, a także aktualizować je na bieżąco.

Przyspiesz i zoptymalizuj

Nierzadko, aktualizacja kodu prowadzi do szybszego działania strony. Jest to niezwykle ważne, jeżeli zależy nam, aby nasza strona wyświetlała się, jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Każdy z nas lubi korzystać z witryny, która działa szybko i nie zmusza nas do czekania, aż załadują się pożądane treści. Będąc właścicielami witryny powinno leżeć w naszym interesie, aby zapewnić użytkownikom pełen komfort korzystania z naszej strony.

Poszerz wachlarz swoich możliwości

Wraz z rozwojem systemów, nierzadko udostępniane są wraz z nim nowe opcje. Na przykład, WordPress 4.0 wprowadził łatwiejszą instalację, wersja 4.1 umożliwiła lepszą edycję obrazków, z kolei wersja 4.2 usprawniła system aktualizacji wtyczek.

Gdy szukamy pomocy w internecie na temat WordPressa czy Prestashop, pierwsze pytanie, jakie otrzymamy w odpowiedzi, będzie brzmiało: Czy korzystamy z najnowszej wersji systemów?

Pozostając na czasie dotyczących nowinek technologicznych, mamy gwarancję tego, że łatwiej będzie znaleźć nam wsparcie techniczne. Pomoc w zakresie tego, z czego korzystamy, gdyż większość ekspertów działa na wersjach najnowszych, przykładając wielką uwagę, aby system był zawsze zaktualizowany.