Na rynku znajduje się wiele przeglądarek, których udziały różnią się między sobą. Chyba każdy z nas zna, albo chociaż kojarzy takie z nich jak Google Chrome, Mozilla Firefox, czy Internet Explorer. Poza nimi istnieje jeszcze kilka innych, jednak która jest najczęściej używaną w Polsce i na Świecie? Poniższe zestawienie obrazuje udziały poszczególnych przeglądarek internetowych w naszym kraju.

Jak widać, w okresie od kwietnia minionego 2016 roku, do kwietnia 2017 prym wiódł Chrome, bijąc konkurencję na głowę i wciąż zwiększa swój zasięg, który osiągnął już około 70% użytkowników. Dalej znalazła się Mozilla, początkowo idąc łeb w łeb z Androidem i ostatecznie wygrywając dość wyrównaną walkę. No dobrze, a jak sytuacja wygląda na Świecie?

Tu znów Chrome pokazuje swoją niezaprzeczalną przewagę, za nim natomiast znajduje się Safari. Statystyki wyraźnie obrazują udziały programów używanych do wyszukiwania, będąc niejako wytyczną przy projektowaniu nowoczesnych witryn – zarówno stron, jak i sklepów internetowych. Responsywność z modnego trendu stała się już koniecznością, ponieważ witryny wyświetlane są nie tylko na różnych przeglądarkach, ale również urządzeniach – od komputerów, poprzez tablety, aż po telefony komórkowe.

Przygotowanie strony internetowej, która poprawnie wyświetli się w rozmaitych rozdzielczościach i systemach to zawsze spore wyzwanie, dlatego warto w tej kwestii znaleźć doświadczonego partnera. Tworząc nasze witryny dokładamy wszelkich starań, by poprawnie działały na przeglądarkach, testując je na tych o największym zasięgu. Dbamy o responsywność, nie pomijając przy tym funkcjonalności i oryginalnego designu.

Masz stronę? Zadbaj o to, by dobrze wyglądała w najbardziej popularnych przeglądarkach!

Statystyki pobrane ze strony www.gs.statcounter.com.