Opis projektu

W naszym portfolio nie może zabraknąć projektu strony www, który mieliśmy okazję przygotować dla I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie. To wyjątkowa szkoła, o przyszłości której w równym stopniu decydują rodzice, uczniowie, nauczyciele wraz z dyrekcją. Wyróżnia ją przyjazna, dobra atmosfera oraz pasja.

Strona internetowa przygotowana dla szkoły ma unikalny charakter. Dzieli się na część związaną z liceum i część dla szkoły podstawowej. Layout strony jest przejrzysty i czytelny, z myślą o odbiorcach w różnym wieku. Kolorystyka strony jest jasna, z niebieskimi akcentami nawiązującymi do logotypu, co pomaga przyciągnąć oko potencjalnych odbiorców. Indywidualny projekt graficzny oraz szata graficzna zostały dostosowane do potrzeb grona pedagogicznego, uczniów i ich opiekunów.

Intuicyjna nawigacja pozwala bez problemu odnaleźć niezbędne informacje, których szukamy. Panel administracyjny został zaprojektowany w taki sposób, aby administrator w intuicyjny sposób wprowadzał treści i nimi zarządzał.

Na stronie slo.czest.pl znajdziemy świetne rozwiązanie w postaci ogólnodostępnego kalendarza, w którym zamieszczane są najważniejsze informacje – m.in. wywiadówki. Kolejnym ulepszeniem jest przekierowanie na LIBRUS-elektroniczny dziennik oddziału dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli, co ułatwia komunikacje i pokazuje nowoczesne rozwiązania szkoły. Udogodnieniem są również spisy konsultacji kadry, czy podręczników dla uczniów.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o wersji responsywnej strony, która pozwala dostosować treści i grafikę do urządzeń mobilnych.

Zapraszamy na : https://slo.czest.pl/