Opis projektu

Mieliśmy ogromną przyjemnością wykonać nowoczesną i intuicyjną stronę internetową dla jednego najbardziej przyjaznych miejsc dla dzieci – Prywatnej Szkole Podstawowej SOKRATES w Częstochowie. Stworzenie intuicyjnej, przyjaznej, a także dostosowanej dla potrzeb, zarówno uczniów, jak i rodziców strony było nie lada wyzwaniem. Stronę szkoły chcieliśmy dostosować do potrzeb uczniów, a także wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz grona pedagogicznego. 

Projekt graficzny oparty na bordowo-granatowej kolorystyce znajdującej się w herbie szkoły SOKRATES, prezentuje się ono dobrze na tle kolorowych grafik użytych w projekcie czy różnorodnych informacji znajdujących się w zakładce Aktualności. Strona zbudowana w oparciu o platformę WordPress, który posiada panel administracyjny umożliwiający między innymi dodawanie, modyfikowanie i usuwanie tekstów, tabel, grafik, zdjęć przez administratorów strony.

Szybka możliwość skorzystania z wersji mobilnej czy również z e-dziennika pozwala uczniom i rodzicom szybko zweryfikować, co dzieje się aktualnie w życiu szkoły i o najważniejszych wiadomościach czy komunikatach przesyłanych przez nauczycieli. Ponadto rodzice, którzy zastawiają się nad wyborem szkoły mogą poznać samo rozwojowe zajęcia dodatkowe dla uczniów czy też pełny plan działania placówki szkolnej.

Mamy nadzieję, że nowoczesna strona internetowa będzie idealnym dopełnieniem rodzinnej atmosfery panującej w szkole podstawowej.