Opis projektu

Takie realizacje cieszą najbardziej, ponieważ są robione dla sztuki i ku sztuce! Firma konsultingowa dla kolekcjonerów sztuki Arte Optima pozwoliła nam rozwinąć skrzydła i poczuć ducha współczesnej sztuki. Jest to wyjątkowe, autorskie miejsce dla kolekcjonerów znajdujące się w podwarszawskim Konstancinie – Jeziornie. Arte Optima to synonim Showroomu Sztuki Współczesnej, w którym można znaleźć takie nazwiska, jak: Bartosz Frączek, Miła Skoczek Śliwińska, Ewa Ostaficzuk-Olbrychska czy Magda Górska i nie tylko.  Była to niezwykła podróż po świecie unikatowych dzieł kolekcjonerskich, które można kupić od ręki, a także uzyskać fachowe doradztwo dotyczące Rynku Dzieł Sztuki.

Udało nam się stworzyć galerię online, gdzie teraz bez wychodzenia z domu możecie zamówić oryginale dzieła z oferty Arte Optima, które mogą zawisnąć na ścianie w Państwa domu lub przestrzeni biurowej. Są to starannie wyselekcjonowane dzieła artystów młodego i średniego pokolenia, zarówno dobrze zapowiadających się, jak i tych znajdujących się w prywatnych kolekcjach w Polsce i Europie. Szybki kontakt sprawia, że dobór dzieła sztuki do prywatnego wnętrza, przestrzeni firmowej czy usługowej staje się niezwykle prosty, to powoduje budowanie solidnego profilu kolekcjonera dzieł sztuki, którym można stać się już dziś!

Każdy, kto kocha sztukę znajdzie coś dla siebie – rozbudowana zakładka Artyści pozwalają poznać BIO artysty oraz jego bogate portfolio z aktualnie dostępnymi dziełami sztuki – pozwala to poznać bliżej dostępne dzieła sztuki wraz ze szczegółowymi danymi. Każdy, kto podąża śladami sztuki, powinien bacznie obserwować zakładkę Wydarzenia, gdzie zastosowaliśmy nietypowy układ kaflowy, który w sposób niebanalny pozwala dotrzeć do najciekawszych wydarzenia ze świata sztuki, w których udział ma zaszczyt brać Arte Optima. Dla wszystkich miłośników sztuki, którzy szukają czegoś wyjątkowego powstała zakładka Sztuka na prezent – w końcu sztuka to ekskluzywny i niebanalny prezent, ujawnia i porusza najgłębsze emocje, powinna znaleźć się na każdej liście prezentów. Układ graficzny projektu oparliśmy o przedstawienie dzieł sztuki artystów, którzy współpracują z galerią online i przewijają się ich prace przez wszystkie zakładki. Wersja responsywna sprawia, że zabiegani miłośnicy sztuki będą mogli szybko i w prosty sposób skontaktować się z doradcą na rynku dzieł sztuki  i w szybki sposób dokonać zakupu wybranego przez siebie dzieła.

W ten sposób zmieniliśmy tradycyjną galerię w wirtualny showroom z kolekcjonerskimi dziełami dostępnymi od ręki. Sztuka odzwierciedla tajemnice ludzkiego serca, dlatego śledźmy poczynania Arte Optima, ponieważ można znaleźć tam niezwykłe dzieła, niepowtarzalnych artystów i przystępne bardziej niż kiedykolwiek.